03 / 07 / 2020

Nowa Recepta.pl w drodze do Aptek! (3/2020)

Do aptek dociera właśnie trzecie w tym roku wydanie Czasopisma "Recepta.pl"!

Co znajdziecie w numerze?

✅ Stawiając czoła pandemii polscy aptekarze udowodnili swoją ważną pozycję w systemie ochrony zdrowia. Jak pokazują wyniki przeprowadzonego przez Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. badania dokumentującego Ich zaangażowanie, przejęli na siebie ciężar pomocy pacjentom wynikający z utrudnionego dostępu do konsultacji lekarskich.

✅ Rozwój pandemii w Polsce podyktował wprowadzenie zmian w regulacjach prawnych kształtujących praktykę apteczną. Omawia je dr hab. Agnieszka Zimmermann, Kierownik Zakładu Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

✅ Kampania Pharmacy Heroes przeprowadzona przez PGF w mediach społecznościowych pod patronatem Międzynarodowej Federacji Farmaceutycznej (International Pharmaceutical Federation (FIP)) i Naczelna Izba Aptekarska połączyła tysiące farmaceutów z całego świata.

✅ Rozmowa z Oksaną Pyzik, ekspertką z University College London, o przebiegu i konsekwencjach pandemii koronawirusa i jej wpływie na praktykę apteczną.

✅ Krzysztof Pytel, Konsultant Category Management i Pricing, poleca zastosowanie strategii asortymentowych uwzględniających lokalne uwarunkowania i oczekiwania pacjentów jako efektywnego narzędzia wzmacniającego rentowność apteki.

✅ PGF wspiera programy badawcze prowadzone przez farmaceutów na rzecz pacjentów ze zdiagnozowanym migotaniem przedsionków.

Ponadto - jak zawsze znajdziecie w tym numerze artykuły farmaceutyczne oraz z zakresu zarządzania apteką:

• Automatyzacja w pracy farmaceuty
• Aktualne statystyki rynku aptecznego
• Nowe możliwości leczenia hiperlipidemii
• Recepturowe preparaty antyseptyczne do stosowania na skórę
• Jaskra z perspektywy farmaceuty
• Analizujemy przypadki pacjentów

Życzymy przyjemnej i owocnej lektury i przypominamy, że numer elektroniczny Recepta.pl znajdziecie na stronie www.pharmacycollege.pl - o tutaj: Recepta.pl - numer 3.2020 (czerwiec - lipiec)

Wszystkie numery Recepta.pl w wersji elektronicznej znajdziecie tutaj: Materiały do pobrania