01 / 08 / 2020

Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią

Wiecie, że w dn. 1 - 7 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią?

Z tej okazji, wspólnie z Redakcją portalu i kwartalnika Farmakoekonomika Szpitalna, będącego patronem medialnym naszego projektu, a także Urtica, Fundacji Urtica Dzieciom oraz Polskiej Grupie Farmaceutycznej przygotowaliśmy specjalny cykl publikacji dotyczący laktacji.

W dniach od 3 do 7 sierpnia na portalu www.farmakoekonomika.com.pl publikowane będą artykuły z serii promującej ten temat.

Poruszymy w nich m.in. następujące zagadnienia: dieta kobiety karmiącej, banki mleka kobiecego, a także wpływ karmienia naturalnego na rozwój odporności dziecka.

Pamiętajmy, że karmienie piersią to jedyny sposób żywienia noworodków i niemowląt, który zapewnia im właściwy rozwój i optymalny stan zdrowia. Pokarm kobiecy ma unikalne właściwości – zawiera wszystko, co jest potrzebne, by dziecko rozwijało się prawidłowo w pierwszym okresie życia, a jego skład dostosowuje się do potrzeb rosnącego malucha.

Cieszymy się, że inicjatywie patronuje Fundacja Bank Mleka Kobiecego - dziękujemy za wsparcie i zapraszamy na www.farmakoekonomika.com.pl