17 / 06 / 2020

Webinar // Rola farmaceuty w zespole interdyscyplinarnym - zespół żywieniowy w szpitalach onkologicznych i onkohematologicznych

Zapraszamy na kolejne spotkanie online w ramach akcji #FarmacjadlaFarmaceutów pt. “Rola farmaceuty w zespole interdyscyplinarnym - zespół żywieniowy
w szpitalach onkologicznych i onkohematologicznych.”
 
Oglądaj LIVE, w środę 17 czerwca, o godz. 21:00, tutaj:
 
  •  Potencjał merytoryczny farmaceuty w zespole interdyscyplinarnym.
  •  Polityka „zero waste” w zakresie zarządzania leczeniem żywieniowym.
  •  Analiza potrzeb w zakresie preparatów specjalnego przeznaczenia medycznego oraz leków do leczenia żywieniowego, a rodzaj kliniki.
  •  Weryfikacja działań zespołu z poziomu apteki szpitalnej.
 
Poznaj naszych prelegentów:
  •  dr n. farm. Piotr Merks - przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Farmacji, sekretarz generalny Europejskich Związków Zawodowych Pracowników Zatrudnionych w Aptekach (EPhEU). Posiada międzynarodowe doświadczenie w różnych sektorach: placówki naukowe, organy rządowe i pozarządowe, firmy komercyjne, szpitale, apteki. Przez ponad 11 lat pracował w branży farmaceutycznej w Wielkiej Brytanii. Droga kariery zaprowadziła go również do Australii, Kanady i Finlandii, gdzie poznał w praktyce kolejne rynki farmaceutyczne.
  •  dr n. med. Agata Kasprzyk (d. Lewandowska) - dietetyk kliniczny. Od 2013 roku związana z Instytutem Hematologii i Transfuzjologii, gdzie od 2015 roku sprawowała funkcję szefa zespołu żywieniowego. 2016 roku jako główny autor, otrzymała nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca za najlepszą publikację pod tytułem „Leczenie żywieniowe w onkohematologii” od czasopisma Hematologia. Od 2010 roku jest czynnym wykładowcą Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada certyfikaty kursów ESPEN, Leonardo da Vinci Life Long Learning Programme (LLL) w zakresie leczenia żywieniowego w onkologii i chirurgii bariatrycznej.