07 / 10 / 2020

Webinar // Powrót do szkoły, ABC dla rodziców i uczniów

Zapraszamy na kolejne spotkanie online w ramach akcji #FarmacjadlaFarmaceutów pt. “Powrót do szkoły, ABC dla rodziców i uczniów”.
 
Oglądaj LIVE w środę 7 października, o godz. 21:00, tutaj:
 
Okres szkolny już rozpoczęty, a liczba zachorowań ciągle rośnie. Zapraszamy na bezpłatny webinar, w którym opowiemy, jak zadbać o dzieci uczęszczające do szkół podczas trwającej pandemii.
 
Podczas spotkania dowiesz się:
  •  jak wygląda obecnie sytuacja epidemiczna w Polsce, w tym w szkołach oraz uczelniach;
  • jakie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa zastosowano w innych krajach;
  • o prognozach, czyli co już dziś przewidują epidemiolodzy;
  • czy i jak wietrzone będą sale szkolne podczas zbliżającej się zimy;
Poznaj naszych prelegentów:
  • dr n. med. Sylwester Piaskowski - Manager ds. Projektów Medycznych Pelion S.A.
    Jest absolwentem Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, posiada tytuł doktora nauk medycznych, a także specjalizację w zakresie analityki medycznej i diagnostyki genetycznej. Był uczestnikiem licznych projektów badawczych realizowanych pod patronatem m.in. NCN, PARP i INNOMED. Sylwester jest też autorem i współautorem ponad 50 publikacji naukowych, jak również twórcą 20 zgłoszeń patentowych i właścicielem 6 przyznanych patentów. Posiada bogate doświadczenie zawodowe zarówno naukowe, jak i menedżerskie. Przez blisko 12 lat pracował jako adiunkt na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jest współzałożycielem laboratorium badań genetycznych przy Zakładzie Biochemii Farmaceutycznej i Diagnostyki Molekularnej UM. Współpracował również z PARP jako konsultant ds. oceny projektów pełnił też szereg funkcji kierowniczych w Celther Polska.
  •  dr n. farm. Piotr Merks - przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Farmacji, sekretarz generalny Europejskich Związków Zawodowych Pracowników Zatrudnionych w Aptekach (EPhEU). Posiada międzynarodowe doświadczenie w różnych sektorach: placówki naukowe, organy rządowe i pozarządowe, firmy komercyjne, szpitale, apteki.
    Przez ponad 11 lat pracował w branży farmaceutycznej w Wielkiej Brytanii. Droga kariery zaprowadziła go również do Australii, Kanady i Finlandii, gdzie poznał w praktyce kolejne rynki farmaceutyczne.