14 / 10 / 2020

Webinar // Nie szata zdobi farmaceutę. Czyżby?

Zapraszamy na kolejne spotkanie online w ramach akcji #FarmacjadlaFarmaceutów pt. “Nie szata zdobi farmaceutę. Czyżby?”.
 
Oglądaj LIVE 14 października, o godz. 21:00, tutaj:
 
28 Webinar będzie dotyczył standardów ubioru w aptece. Strój jest ważnym atrybutem aptekarzy. Za wzorcowe w tym zakresie powszechnie uważa się kraje anglosaskie. Polscy farmaceuci nie odbiegają od dobrych wzorców. Są wśród nich nawet kreatorzy mody, tak jak nasz gość specjalny dr Paweł Węgrzyn. Wraz z dr Piotrem Merksem opowiedzą o nowoczesnym dress code w aptece.
 
Podczas spotkania dowiesz się:
 •  Jakie standardy ubioru funkcjonują w polskich aptekach?
 • Jakie znaczenie ma strój personelu farmaceutycznego i jak jest on postrzegany przez pacjenta?
 • Jakie trendy ubioru obowiązują i jednocześnie sprawdzają w pracy w aptece?
 • Jak się ubierać do pracy w aptece?
 • Jak wzbudzać zaufanie pacjenta?
 • Czy pacjenci wybierają apteki z uwagi na wygląd farmaceuty?
 • Czego nie wolno nosić, na co nie można pozwalać swoim pracownikom?
 
Poznaj naszych prelegentów:
 • dr n. farm. Paweł Węgrzyn - farmaceuta kliniczny, farmakolog kliniczny, marketingowiec, coach, projektant mody oraz doradca wizerunku. Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (farmacja kliniczna), Uniwersytetu w Regensburgu (pedagogika farmaceutyczna, farmakologia kliniczna) oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji (zarządzanie marketingowe). Propagator bezpiecznej i skutecznej farmakoterapii, członek Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej i Terapii. W latach 2008-2011 związany z Unią Europejską jako niezależny europejski konsultant ds. bezpiecznej farmakoterapii, uczestnik obrad okrągłego stołu organizowanych przez EAHP oraz Komisje ds. tworzenia Rezolucji Unijnych. Twórca i projektant marki „Paweł Węgrzyn-fashion”, jeden z 10 najlepszych projektantów mody w Polsce w 2020 wg. Fashion Anatomy. Juror konkursów modowych. Marka „Paweł Węgrzyn-fashion” zdobyła w 2020 nagrodę Magazynu CEO World „Top Brand 2020” w kategorii moda. .
 • dr n. farm. Piotr Merks - przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Farmacji, sekretarz generalny Europejskich Związków Zawodowych Pracowników Zatrudnionych w Aptekach (EPhEU). Posiada międzynarodowe doświadczenie w różnych sektorach: placówki naukowe, organy rządowe i pozarządowe, firmy komercyjne, szpitale, apteki.
  Przez ponad 11 lat pracował w branży farmaceutycznej w Wielkiej Brytanii. Droga kariery zaprowadziła go również do Australii, Kanady i Finlandii, gdzie poznał w praktyce kolejne rynki farmaceutyczne.