04 / 11 / 2020

Webinar // Polscy farmaceuci vs. weryfikacja autentyczności leków

Pełna wiedza w pigułce na temat dyrektywy fałszywkowej i roli farmaceutów w tym procesie.
 
Oglądaj LIVE w środę 4 listopada, o godz, 21:00, tutaj:
 
Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2016/161 z 2019 r. wprowadziło niemałą rewolucję w codziennej pracy farmaceutów. Musieli oni zmierzyć się z nowymi obowiązkami jakie wprowadziła dyrektywa fałszywkowa, a co za tym idzie, apteki stanęły przed wyzwaniem natury technologicznej, jak i przeszkolenia personelu w tym zakresie personelu. Weryfikacja autentyczności leków została wprowadzona po to, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom. Okazała się jednak bardzo czasochłonna. Na tym zmian jednak nie koniec, bowiem od 1 lipca 2020 roku zaczęły obowiązywać kolejne regulacje – czyli nowelizacja ustawy Prawo farmaceutyczne (wejście w życie art. 127cb Prawo farmaceutyczne), która wprowadziła sankcje finansowe za brak weryfikacji leków.
 
Podczas spotkania:
 •  Poznasz świat farmacji oczami tych, którzy ją tworzą… Opowiemy o wnioskach płynących z kilkumiesięcznych badań środowiska farmaceutycznego, których efektem jest raport rynkowy „Polscy farmaceuci vs. weryfikacja autentyczności leków”.
 • Dowiesz się, co farmaceuci uważają na temat dyrektywy fałszywkowej, na jakim są etapie poimplementacyjnym oraz czy obawiają się kar finansowych, jakie zostały wprowadzone od 1 lipca br.
 • Poznasz Dobre Praktyki Weryfikacji Leków (DPWL), których autorem jest dr n. farm. Piotr Merks i jego zespół naukowy.
 • Pokażemy Ci w pigułce, co regulacje prawne mówią na temat procedur weryfikacji leków, tak abyś nie narażał się na sankcje.
 • Dowiesz się, czy kody zagregowane są zgodne z polskim prawem.
 • Sprawdzimy, jak farmaceuci zagraniczni korzystają z kodów zagregowanych oraz jak efektywnie przełożyć to na grunt polski - czyli jak kody zbiorcze mogą pomóc Tobie w optymalizacji pracy apteki i skróceniu procesu weryfikacji leków.
 • Zaprosimy Cię do badania naukowego, którego możesz być częścią. Z nami możesz połączyć świat nauki z rynkiem farmaceutycznym i przy tym wpłynąć na komfort swojej pracy.
 • Podzielimy się z Tobą technologią dla farmaceutów, czyli zdradzimy, jakie cechy powinien mieć zgody z dyrektywą fałszywkową system weryfikacji autentyczności leków. 
A to wszystko w zaledwie 60 min! Pełna wiedza w pigułce na temat dyrektywy fałszywkowej i roli farmaceutów w tym procesie już 4/11/2020. Nie może Cię tam zabraknąć!
 
Poznaj naszych prelegentów:
 • Anna Gaworska-Olszewska – Lider ds. produktów IT z sektora ochrony zdrowia w Lideo SA
  Od 14 lat aktywnie związana z rynkiem farmaceutycznym osiągając ponadprzeciętne rezultaty. Od początku drogi zawodowej współpracuje z lecznictwem zamkniętym. Doświadczony praktyk i menedżer w branży Healhtcare. Pracowała w firmie farmaceutycznej, współpracując bezpośrednio z ośrodkami klinicznymi, szpitalami, aptekami i poradniami specjalistycznymi w roli przedstawiciela medycznego, koordynatora i partnera biznesowego. Pracowała zarówno z preparatami specjalistycznymi, generycznymi, jak i sprzętem medycznym. W Lideo pełni funkcję opiekuna klientów w lecznictwie zamkniętym. Dotychczasowe umiejętności i doświadczenie zawodowe w firmie farmaceutycznej łączy z digitalizacją rynku medycznego, wdrażając technologie optymalizujące pracę farmaceutów. Rozwija projekt System Weryfikacji Autentyczności Leków dedykowany aptekom szpitalnym.
 • Radca prawcy Anna Olszewska z Kancelarii prawnej Iurico
  Wpisana na listę radców prawnych przy OIRP we Wrocławiu. Dyrektor Działu w Kancelarii Prawnej IURICO, specjalizującego się w doradztwie prawnym dla przedsiębiorców z branży farmaceutycznej. Od 10 lat świadczy kompleksową pomoc prawną dla podmiotów z rynku farmaceutycznego – producentów, hurtowni, farmalogistyków. Interesuje się szeroko pojętym prawem gospodarczym, w tym prawem zamówień publicznych, prawem farmaceutycznym, prawem własności intelektualnej, a także problematyką spraw odszkodowawczych. Z sukcesem reprezentuje Klientów w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą. Prowadzi szkolenia dla obsługiwanych firm, a także szkolenia zewnętrzne m.in. dla farmaceutów.
 • dr n. farm. Piotr Merks - przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Farmacji, sekretarz generalny Europejskich Związków Zawodowych Pracowników Zatrudnionych w Aptekach (EPhEU). Posiada międzynarodowe doświadczenie w różnych sektorach: placówki naukowe, organy rządowe i pozarządowe, firmy komercyjne, szpitale, apteki. Przez ponad 11 lat pracował w branży farmaceutycznej w Wielkiej Brytanii. Droga kariery zaprowadziła go również do Australii, Kanady i Finlandii, gdzie poznał w praktyce kolejne rynki farmaceutyczne.