Zaszczep się już dziś!

Najnowsze zmiany w ustawach i rozporządzeniach Ministra Zdrowia umożliwią wykonywanie szczepień przeciwko COVID-19 w aptekach. Liczymy, że w przyszłości apteki uzyskają prawo do wykonywania szczepień ochronnych również na inne choroby.

Na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 kwietnia br. farmaceuci po ukończeniu odpowiedniego przeszkolenia mogą przeprowadzać badania kwalifikacyjne oraz wykonywać szczepienie przeciwko COVID-19. Jak informuje Naczelna Izba Aptekarska w komunikacie z dn. 24 maja br. „Blisko 9 tys. farmaceutów nabyło uprawnienia do wykonywania szczepień przeciw COVID-19, a ok. 6,3 tys. osób może dokonywać kwalifikacji.”.

W dniu 29 maja br. weszła w życie Ustawa z dnia 15 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Dzięki tej regulacji szczepienia przeciwko COVID-19 mogą być realizowane w lokalach aptecznych, które spełnią określone wymogi.

Wymogi te określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 4 czerwca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymogów, jakim powinien odpowiadać lokal apteki.

Zapraszamy do zapoznania się z treściami przybliżającymi temat szczepień zarówno z perspektywy Pacjentów, jak i Farmaceutów.

Dzięki materiałom zawartym na stronie dowiesz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć, wybierając aptekę jako miejsce szczepienia.

Czy wiesz, że wkrótce będziesz mógł się szczepić w aptece?
O szczepieniach w aptekach
Serwis informacyjny
Wybierz, kim jesteś

Zasoby strony dostosowujemy do tego, kim jesteś i jakich informacji szukasz. 

Jeśli jesteś Pacjentem - znajdziesz tu praktyczne i rzetelne informacje na temat tego, jak przygotować się do szczepienia w aptece.

Jeśli jesteś Farmaceutą lub przedstawicielem Personelu Aptecznego - uzyskasz wyczerpujące informacje na temat tego, jak przygotować siebie i swoją aptekę do realizowania w niej szczepień. 

Jestem pacjentem
chcę się zaszczepić

Jestem farmaceutą
chcę szczepić innych

Partnerzy

Merytoryczni